Isn’t that weird? Investors no longer look at the value. They look at the money. Okay, I was wrong. For many, value is money. For me. And here you can finish reading…

Kontaktuj się z lepszymi od siebie , rób prezentacje i zbieraj feedback od każdego. Szybko zobaczysz, które pytania się powtarzają i tym sposobem lepiej przygotujesz się na następne spotkanie z kolejnym inwestorem.

Zrzut ekranu z 2020-01-02 14-51-04

To analitycy już sami będą prosić o dokumenty oraz materiały potrzebne im do własnej analizy i ostatecznego podjęcia decyzji.

Wykorazystamy w najbliższym czasie coś co opisuje na forum jak warunki brzegowe inwestycji. Składają się na niego kwoty inwestycji, kto inwestuje oraz za ile udziałów, a nawet informacje o uprawnieniach osobistych inwestora i ograniczeniach założyciela. Kiedy jest się na etapie negocjacji punktów w Term Sheet, to zazwyczaj inwestor jest zainteresowany tym, żeby zainwestować swoje pieniądze.

Uwaga . Nie traktuj tego jednak jako listu intencyjnego, a raczej jako draft waszej przyszłej umowy. Zobacz, które punkty są ważne dla twojego inwestora i jak on się zachowuje podczas negocjacji. Jeśli narzuca dużo własnych uprawnień dla siebie i jednocześnie chce maksymalnie ograniczać ciebie jako założyciela i przedsiębiorcę, to powinieneś zastanowić się, czy na pewno chcesz wchodzić w taką relację.